gps.mitel.pl
Menu

Bezpieczeństwo

Informacje, których bezpieczeństwo powinno być zapewnione mogą dotyczyć zarówno przedsiębiorstwa, jak i wszelkich urzędów, z którymi przedsiębiorca pozostaje w kontaktach gospodarczych, a także pracowników i współpracowników przedsiębiorstw.

Podstawą każdej  firmy jak i  urzędów są dokumenty, informacje i wiedza biznesowa, to istotne elementy  zwiększające efektywność  funkcjonowania. Dobre zarządzanie dokumentami jest nośnikiem wiedzy jak zarówno informacji, które pozwalają na usprawnienie organizacji pracy jak i równocześnie zmniejszenie kosztów.

Jak widać, zagadnienie zapewnienia fizycznego bezpieczeństwa danych w różnych instytucjach, mimo że wydaje się dość złożone, w rzeczywistości jest proste i logiczne. Wystarczy kompleksowo, krok po kroku zaplanować ochronę danych, rozważając wszystkie dostępne na rynku opcje, aby zyskać pewność, że dane są w pełni zabezpieczone.


Jednak każde przedsięwzięcie związane z przetwarzaniem danych osobowych powinno przebiegać w zgodzie z przepisami obowiązującymi w zakresie przetwarzania danych osobowych. Zasady przetwarzania danych osobowych, określone zostały w przepisach ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. 2014 r. poz. 1182), jak również
w przepisach wykonawczych wydanych na jej podstawie, w szczególności w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 29 kwietnia 2004 r. w sprawie dokumentacji przetwarzania danych osobowych oraz warunków technicznych i organizacyjnych, jakim powinny odpowiadać urządzenia i systemy informatyczne służące do przetwarzania danych osobowych (Dz. U. Nr 100, poz. 1024).

Nowoczesne urządzenia biurowe wyposażone w szybkie mikroprocesory i pojemne twarde dyski są narażone na kradzież danych, podobnie jak komputery pracujące w sieci. Ich użytkownicy nie są jednak całkowicie bezradni. Mogą temu zapobiegać m.in. poprzez stworzenie odpowiedniego systemu obiegu informacji w firmie.


Konica Minolta

Urządzenia  wielofunkcyjne  firmy Konica Minolta zapewniają kompleksowy zakres funkcji zabezpieczeń i podlega certyfikacji z ISO 15408 EAL3, oferuje zaawansowane metody autoryzacji i zarządzania użytkownikami.

Urządzenie komunikuje się w sieci wykorzystując bezpieczne szyfrowanie połączenia SSL

Administrator może sam dobierać najwygodniejsze dla niego protokoły komunikacji

Możemy zastosować filtrowanie adresów IP, eliminując niepożądanych użytkowników

Zaawansowane funkcje ochrony danych, również  tych które chcemy skutecznie usunąć z urządzenia przez: formatowanie HDD, szyfrowanie HDD i wreszcie nadpisywanie danych, funkcja która skutecznie wymazuje wszystkie dane przez wielokrotne nadpisywanie obszaru dysku na którym przechowywaliśmy dane

Biometryczna opcja autoryzacji. Uwierzytelnienie następuje na podstawie układu żył palca, które są skanowane specjalnym skanerem

Funkcja Copy Guard  zabezpiecza dokument przed kopiowaniem bez upoważnienia


 Canon

Rozwiązanie uniFLOW pozwala klientom zwiększyć poziom zabezpieczeń urządzeń wielofunkcyjnych firmy.  Dokumenty do druku mogą być wstrzymywane na serwerze do momentu weryfikacji tożsamości użytkownika przy urządzeniu wielofunkcyjnym Canon i dokonania przez niego autoryzacji drukowania. Wszelkie dane poufne są monitorowane, a system zapobiega kosztownym wyciekom informacji.

Korzyści z rozwiązania uniFLOW:

  • Zapobieganie nieuprawnionemu kopiowaniu papierowych lub cyfrowych informacji
    • Powiadomienia natychmiast po zaistnieniu wycieku informacji
    • Pełna ścieżka kontroli zawartości
    • Informacje kontrolne i kopie dokumentów mogą być wysyłane do systemu archiwizacji w celu późniejszej weryfikacji


Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszą ofertą, bądź macie jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt.

15-113 Białystok,
ul. Gen. W.Andersa 38 lok 510

zobacz na mapie

80-844 Gdańsk 
ul. Heweliusza 11 lok.811

zobacz na mapie

19-300 Ełk,
ul. Suwalska 69A

zobacz na mapie

00-890 Warszawa
ul. Grzybowska 87

zobacz na mapie

 

10-417 Olsztyn
ul. Trylińskiego 2

zobacz na mapie

Infolinia 801 50 50 05

e-mail: mitel@mitel.pl

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
pn-pt 7:30 – 15:30

POLITYKA PRYWATNOŚCI MITEL MICHAŁ SZORC

napisz do nas