gps.mitel.pl
Menu

Oprogramowania

Oprogramowanie do multimedia

OPROGRAMOWANIE


OPROGRAMOWANIE AVTEK INTERACTIVE SUITE

Oprogramowanie Avtek Interactive Suite ułatwia prowadzenie lekcji, prezentacji, szkoleń i każdej innej sytuacji w której wykorzystywane będą interaktywne funkcje tablicy lub monitora interaktywnego. Umożliwia pracę zarówno na przygotowanych wcześniej materiałach, edytowanie ich w trakcie spotkania lub tworzenie na bieżąco.

– Tryb pracy dwóch uczniów na raz na własnych stronach jednocześnie – nieograniczona wielkość pola dostępnego dla każdego ucznia.
– Dwa tryby pracy: tryb programu i tryb interaktywny. Pierwszy wyglądem przypomina programy pakietu MS Office, pozwala na szybki dostęp do wszystkich funkcji i przystosowany jest np. do przygotowywania lekcji dzięki funkcji odtwarzania wykonanych akcji. Tryb interaktywny stworzony został do pracy na tablicy interaktywnej, podstawowe opcje są dostępne od razu a przyciski umiejscowione są niżej, dzięki czemu każdy uczeń bez problemu do nich dosięgnie.
– Wstawianie zasobów lokalnych z komputera: obrazów, filmów, plików dźwiękowych ale też na przykład arkuszy kalkulacyjnych z MS Excel.
– Możliwość pracy na warstwach, dzięki którym można pokazywać i ukrywać obiekty.
– Stworzone obiekty pozostają edytowalne, dzięki czemu można po narysowaniu zmieniać im kolor, grubość a nawet tworzyć z nich hiperłącza.
– Zaawansowane narzędzie do zrzutów ekranu pozwala na wstawianie do prezentacji praktycznie dowolnych treści. Co ciekawe, posiada ono też

Wiele innych ciekawych funkcji w przystępny sposób opisanych zostało w Instrukcji Avtek Interactive Suite.

Prezentację przygotowaną w programie Avtek Interactive Suite możesz zapisać w formatach:
INTS, IWB, PNG, JPG, BMP, PBM, PGM, PPM, XBM, XPM, TIFF, TIF, JPEG, PTT, DOC, XLS, PDF, HTM, SWF
Pod tą imponującą listą znajduje się bardzo szeroki wybór formatów graficznych, formatów pakietu MS Office oraz popularnych formatów uzytkowych jak PDF i HTM.

Po włączeniu programu użytkownikowi ukaże się ekran podzielony na podstawowe zakładki: Plik, Edytuj, Strona, Widok, Rysuj, Wstaw oraz Narzędzia. Za nimi kryją się oczywiście wszystkie podstawowe opcje których można się spodziewać w oprogramowaniu tego typu: rysowanie różnymi rodzajami pisaka, wstawianie figur, różne kolory oraz wypełnienia, wstawianie narzędzi (np. linijka lub ekierka) i wiele innych. Dla mniej wymagających użytkowników oprogramowanie w intuicyjny sposób pozwala na korzystanie z tych funkcji bez zagłębiania się w bardziej skomplikowane możliwości.

Zagłębiając się jednak, korzystający łatwo znajdzie kolejne bardzo ciekawe – i szybko dostępne – opcje. Wyjątkowo intuicyjny sposób grupowania obiektów, możliwość edycji każdego narysowanego obiektu już po jego narysowaniu (edycja grubości, koloru kreski, wypełnienia, możliwość blokowania i „wyłączania” oraz tworzenia z niego hiperłącza), ustalanie warstw oraz odtwarzanie historii każdego obiektu lub całej strony. Dzięki dwóm ostatnim funkcjom, oraz możliwości nagrania dźwięku dla każdego obiektu, oprogramowanie to idealnie nadaje się do urozmaicania lekcji poprzez odtwarzanie przygotowanych wcześniej lekcji.

Program Avtek Interactive Suite współpracuje z szeroką gamą formatów, dzięki czemu potrafi otworzyć pliki:
INT, INTS, IWB, PDF, DOCX, DOC, XLSX, XLS, PTTX, PTT
Oznacza to mozliwość wklejania do prezentacji całych dokumentów PDF oraz plików pakietu MS Office oraz tych zapisanych w uniwersalnym formacie używanym przez oprogramowanie do tablic interaktywnych: IWB.

Bardzo ciekawym, i przydatnym na przykład na lekcjach matematyki rozwiązaniem są opcje Ułatwień w zakładce Edycja. W nich istnieje m.in opcja ustalania osi wokół której każdy narysowany obiekt się obraca, ale tez: tworzenie okręgów wpisanych w i opisanych na trójkącie, funkcja określania długości boków i kątów wstawionej figury, wizualizacji 3d wstawionych brył, tworzenie siatek brył oraz ustalanie środkowych, środka ciężkości, wysokości oraz dwusiecznej kąta wstawionego trójkąta.

Specyfikacja Avtek Interactive Suite


OPROGRAMOWANIE RM EASITEACH
 • Rozpoznawanie pisma w j. polskim
  Przekształcanie tekstu na mowę
  Rozpoznawanie kształtów
  Bank aż 4.500 mediów
  Wbudowany bank widżetów

RM Easiteach Next Generation to najnowsze oprogramowanie interaktywne do użytkowania w klasie, które jest kompatybilne z każdego typu tablicą multimedialną, projektorem i innymi urządzeniami. RM Easiteach to najbardziej popularne oprogramowanie do tablic interaktywnych – tylko w 2012 roku na świecie sprzedało się ponad 250000 licencji.

Obsługa RM Easiteach jest bardzo intuicyjna – nie ma potrzeby spędzania długich godzin na nauce funkcjonalności. Pod jednym przyciskiem znajduje się dostęp do wszystkich funkcji każdego obiektu. Easiteach umożliwia nauczycielom przygotowywanie spersonalizowanych zajęć od zera, jak również zapewnia dostęp do szerokiej gamy materiałów, z których można
korzystać od razu lub przystosować je do swoich potrzeb.

Easiteach może być używany na dowolnym urządzeniu interaktywnym – tam gdzie stosowane jest inne oprogramowanie może też działać oprogramowanie Easiteach dając użytkownikom jednorodne środowisko pracy w całej szkole zapewniające komfort pracy. Popularny format .iwb, który stał się standardem w oprogramowaniu tablic umożliwia import dowolnych materiałów, przygotowanych również w innym oprogramowaniu. Dodatkowo istnieje możliwość importu prezentacji bezpośrednio z plików .pptx.

Oprogramowanie posiada bank mediów składający się z ponad 4,500 materiałów, obszerną baza przykładowych zadań gotowych do użycia, różnorodne narzędzia edycyjne takie jak efekty i bank widżetów oraz wiele ciekawych funkcji.

Wybrane funkcje oprogramowania:

 • Prawie 40 języków oprogramowania do wyboru
 • Ponad 4.500 materiałów w bazie
 • Rozpoznawanie pisma w j. polskim (przy korzystaniu z systemu Windows 7 lub 8)
 • Przekształcanie tekstu na mowę
 • Rozpoznawanie rysowanych ręcznie kształtów
 • Bank widgetów – prostych gier i zabaw w formie mini aplikacji
 • Bogata baza efektów, za pomocą których można zmieniać obraz (np. rozmycie, fala, stary film)
 • Możliwość nakładania animacji na dowolny obiekt
 • Funkcja X-Ray (rentgen) ujawniająca różne warstwy obrazu po kolei

Oprogramowanie RM Easiteach dostępne jest w kilku wersjach ze względu na ilość licencji w pakiecie:

 • Licencja na 1 stanowisko
 • Licencja na 5 stanowisk
 • Licencja „Site” dla całej szkoły bez względu na ilość stanowisk

Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszą ofertą, bądź macie jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt.

15-113 Białystok,
ul. Gen. W.Andersa 38 lok 510

zobacz na mapie

80-844 Gdańsk 
ul. Heweliusza 11 lok.811

zobacz na mapie

19-300 Ełk,
ul. Suwalska 69A

zobacz na mapie

00-890 Warszawa
ul. Grzybowska 87

zobacz na mapie

 

10-417 Olsztyn
ul. Trylińskiego 2

zobacz na mapie

Infolinia 801 50 50 05

e-mail: mitel@mitel.pl

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
pn-pt 7:30 – 15:30

POLITYKA PRYWATNOŚCI MITEL MICHAŁ SZORC

napisz do nas