gps.mitel.pl
Menu

Nowości

Nowości / Aktualności


Nowości / aktualności/wywiady i felietony

Korzyści z wprowadzenia usług zarządzania drukiem w firmie

Na podstawie badania „Użytkowanie urządzeń drukujących w przedsiębiorstwach”, które przeprowadziliśmy w Polsce w maju 2017 r., ustaliliśmy, że średnie firmy najchętniej zlecałyby usługę zarządzania drukiem zewnętrznym dostawcom.

Zaobserwowaliśmy również, że polskie małe i średnie firmy nadal dużo drukują, równocześnie szukając oszczędności. Z jednej strony zwracają one uwagę na cenę materiałów eksploatacyjnych, z drugiej rzadko stosują dostępne rozwiązania techniczne do optymalizacji kosztów druku, takie jak systemy MPS (Managed Print Services). W przypadku firm, które opierają swoją działalność na dokumentach drukowanych, zlecenie tej usługi zewnętrznemu podmiotowi może przynieść znaczne oszczędności, a pozyskane w ten sposób środki mogą być przeznaczone na inne, istotne cele. Dlatego tak ważna jest edukacja rynku w zakresie korzyści oferowanych przez systemy do zarządzania drukiem. Jeszcze do niedawna tego rodzaju rozwiązanie było wdrażane głównie przez duże przedsiębiorstwa, ponieważ jego zakup oraz implementacja wiązały się z wysokimi nakładami finansowymi. Sytuacja uległa jednak zmianie i obecnie mogą być wykorzystywane nawet przez firmy kilkuosobowe.

Usługi do zarządzania drukiem w przedsiębiorstwach stanowią bezpośrednią odpowiedź na problemy polskich firm związane z wydrukami, takie jak zakup materiałów eksploatacyjnych, niedostateczna przejrzystość kosztów druku i uciążliwy serwis urządzeń. Efektem wdrożenia takiego rodzaju rozwiązań najczęściej jest zredukowanie niepotrzebnych wydatków i strat związanych z tworzeniem dokumentów, zoptymalizowanie infrastruktury, a nawet zmniejszenie floty urządzeń, co również przekłada się na dodatkowe oszczędności.

W ramach oferowanej przez Brother usługi MPS klienci rozliczają się za eksploatację i serwis urządzeń wyłącznie na podstawie liczby wykonanych wydruków w formule pay-per-click – jest to jedyny koszt, jaki ponoszą. Usługa może więc być wyceniana na podstawie liczby sporządzonych wydruków lub na podstawie ustalonego limitu, którego przekroczenie powoduje dodatkowe koszty. Materiały eksploatacyjne są dostarczane klientowi bezpośrednio z magazynu firmy Brother po uzyskaniu informacji, że np. w urządzeniu skończył się toner. Dzięki temu przedsiębiorstwo może odciążyć swój personel techniczny i skupić się na swojej działalności biznesowej, unikając przestojów i niespodziewanych wydatków.

Zmniejszenie kosztów stanowi tylko jedną z korzyści, jakie oferują rozwiązania MPS. Choć właśnie aspekt ekonomiczny jest dla wielu firm w Polsce najbardziej istotny, to zarządzanie drukiem zyskuje popularność również dlatego, że okazuje się dobrym sposobem na optymalizację procesów związanych z organizowaniem danych, generowaniem raportów i analiz, a przede wszystkim zapewnianiem ich bezpieczeństwa. Umożliwia to opracowanie o wiele wydajniejszego modelu zarządzania drukiem. Łatwiejsze jest również identyfikowanie miejsc, w których są generowane większe nakłady druku – od działu po konkretne osoby. W rezultacie łatwiej zaplanować budżety i adekwatnie zwiększyć lub zmniejszyć środki w konkretnych działach. Rośnie też efektywność wykonywanej pracy. Pracownicy nie muszą korzystać z konkretnych urządzeń i mogą drukować w dowolnym miejscu w biurze i w dowolnym czasie.


MPS: warto odrobić lekcję

Biorąc pod uwagę ostatnie lata, producenci coraz lepiej traktują partnerów w projektach MPS-owych – można usłyszeć od integratorów. Dzięki temu usługi outsourcingu druku zaczęły generować przyzwoite marże.

Nie przesadzić z ofertą

W rozmowie z klientem, którego chce się przekonać do usług MPS, konieczne jest poruszenie kwestii TCO całego rozwiązania. To wymaga od integratora kompetencji, ale dobra znajomość tematu i staranna argumentacja dają szansę na poskromienie w użytkownikach końcowych przemożnej chęci kupowania wszystkiego, co najtańsze. Z drugiej strony ważne jest, by nie przesadzić z ofertą. Zaproponowanie „odrzutowca”, gdy klient potrzebuje „awionetki”, żadnej ze stron nie wyjdzie na dobre. Potrzebne jest zatem dobre rozeznanie między potrzebami usługobiorcy a tym, co realnie może zaproponować integrator. Realnie, a więc tak, żeby móc potem bez problemów wywiązać się z umowy.

Lista życzeń partnerów

Partnerzy, którzy bazując na maszynach określonej marki, wychodzą z ofertą MPS do rynku, potrzebują mocnego wsparcia ze strony vendora, choćby przez wyraźnie korzystne ceny na urządzenia, oprogramowanie i szkolenia. Wielu integratorów chwali producentów za to, że dzięki ich coraz lepszemu podejściu do kanału partnerskiego na outsourcingu druku rzeczywiście można zarobić. Angażując się w kompleksową obsługę klientów, wysoko wyspecjalizowane firmy liczą na to, że vendorzy w coraz większym stopniu będą udostępniali im swoje maszyny do realizacji zadań programistycznych. Potrzebują też lepszych i ujednoliconych – dla wszystkich producentów – narzędzi do raportowania kosztów danego projektu. Jest to szczególnie ważne w przypadku, gdy świadczy się usługę firmie korzystającej z floty, na którą składają się maszyny różnych marek. Integratorzy zwracają też uwagę na konieczność ciągłego unowocześniania oferty urządzeń i żywotność podzespołów, która pozostawia wiele do życzenia.

Szczególnie jednak niepokoją informacje, które niekiedy stawiają pod znakiem zapytania prawdziwie partnerską współpracę ze strony producentów. Skargi dotyczą zwłaszcza nieprawidłowości pojawiających się czasem przy rejestracji dużych projektów. Nie zawsze firma, która zarejestrowała go jako pierwsza, dostaje wsparcie od swojego dostawcy w postaci dobrych cen na maszyny, materiały eksploatacyjne, serwis itp. Zdarza się, że projekt taki jest oddawany w ręce innego, „namaszczonego” przez producenta integratora. Łatwo wówczas zrozumieć rozczarowanie partnera, który jest odsunięty w ten sposób od klienta końcowego. Czas poświęcony na zbudowanie relacji, zbadanie potrzeb i przygotowanie oferty można łatwo przeliczyć na stracone pieniądze. Partnerzy wiążą odbieranie projektów z innym zjawiskiem, które psuje relacje w kanale MPS. Zdarza się, że producent naciska na firmę partnerską, aby zakupiła sporą partię sprzętu, często w sytuacji, kiedy ta wcale go nie potrzebuje. Takie zatowarowanie partnera na siłę pomaga producentowi w realizacji planów sprzedażowych w danym okresie. Firma, która poszła mu na rękę… dostaje na tacy dobrego klienta – niestety, zdarza się, że jest to klient sprzątnięty sprzed nosa innemu integratorowi.

Zdaniem producenta

Rafał Karczmarz, Partner Channel Account Manager, Document Solutions, Canon

Według danych IDC z 2017 r. przez ostatnie lata w Europie Zachodniej rynek usług MPS rósł stabilnie średnio o 5 proc. Prognozy są równie obiecujące. Jeszcze bardziej pozytywnie wygląda sytuacja w kanale partnerskim, który tylko w roku 2016 urósł aż o ponad 15 proc. Ten trend będzie oddziaływał na nasz rynek. Przy odpowiedniej edukacji oraz podejściu do klienta końcowego, partnerzy odniosą wymierne korzyści na tym polu.
Należy pamiętać, że MPS to wymagająca forma outsourcingu, która ma optymalizować środowisko druku u klienta końcowego. Dlatego integrator nie może zapominać o szczegółowej ocenie sytuacji bieżącej, wypracowaniu wspólnie z klientem właściwej polityki druku oraz o okresowej weryfikacji – czy ten zasadniczy, optymalizacyjny cel nie został gdzieś po drodze zgubiony, słowem – czy założenia opracowane przed wdrożeniem usługi MPS są nadal aktualne i rzeczywiście realizowane.

Maciej Amanowicz, CMPS Sales Manager, Xerox

Sama technologia druku biurowego ewoluuje w nieznacznym stopniu. Innowacje w obszarze hardware’u postępują relatywnie powoli. Dlatego kluczowe dla zaawansowanych rozwiązań MPS są elementy związane z oprogramowaniem – systemami autoryzacji, wydruku podążającego i zliczania oraz systemami wspierającymi usługi utrzymania środowiska wydruku (niewidzialnymi dla klienta, z których korzystają partnerzy i producenci). Duże znaczenie ma też możliwość tworzenia przez partnerów własnych aplikacji. Sami vendorzy muszą dzielić się z partnerami wiedzą poprzez szkolenia lub wspólne wdrożenia. Kluczowe jest także udostępnianie funkcjonalnych narzędzi, które
ułatwiają przeprowadzanie poszczególnych procesów MPS.

Robert Reszkowski, Business Account Manager, Epson

Model wypożyczania dóbr zamiast ich nabywania na własność od lat święci triumfy w wielu obszarach. Przykładem leasing samochodów czy internetowe serwisy z filmami w rodzaju HBO GO czy Netflixa. W przypadku outsourcingu druku eliminujemy wydatki na utrzymywanie dedykowanych zasobów ludzkich, magazynu, w którym zwykle przechowuje się materiały eksploatacyjne i części zamienne, jak też na niemożliwe do przewidzenia awarie. Decydując się na MPS, klient otrzymuje usługę szytą na miarę, co zapewnia precyzyjne szacowanie wydatków.


Nowości Konica Minolta


Szanowni Państwo,

 

Przedstawiamy nowe urządzenia bizhub 308 oraz bizhub 368 do druku monochromatycznego w formacie A3, o szybkości od 30 do 36 stron na minutę. Nowe systemy oferują jeszcze więcej funkcji klasy premium oraz trybów wykańczania, przy jednoczesnym wysokim poziomie niezawodności i wydajności. Urządzenia bizhub 308 oraz bizhub 368 doskonale sprawdzają się w organizacjach, które nie potrzebują wysokiej jakości druku kolorowego, lecz niezawodnych i ekonomicznych drukarek monochromatycznych, takich jak sektor publiczny, towarzystwa ubezpieczeniowe, banki, biura pośrednictwa pracy czy gminy.

 

W nowych urządzeniach zastosowano 9-calowy elektrostatyczny panel dotykowy multi-touch, który zapewnia płynną,  intuicyjną obsługę. Istnieje również możliwość elastycznego dostosowania panelu oraz interfejsu sterownika do konkretnych potrzeb klienta. Wszechstronne opcje wykańczania umożliwiają użytkownikom tworzenie zróżnicowanych materiałów na miejscu, oferując dużą elastyczność przy krótkim terminie realizacji, zaś duża przepustowość podajnika papieru umożliwia wykonywanie większych zleceń bez żadnych zakłóceń. Podobnie jak w przypadku innych modeli bizhub, nowe systemy są skonfigurowane do połączenia z urządzeniami mobilnymi.

 

Zastępują następujące modele:

Bizhub 284e => Bizhub 308

Bizhub 364e => Bizhub 368

Konica Minolta wprowadza nową serię urządzeń bizhub C658 do druku kolorowego

Na rynku polskim pojawiła się nowa seria urządzeń Konica Minolta bizhub C658 do druku kolorowego. W jej skład wchodzą trzy wysokiej jakości urządzenia z segmentu A3: bizhub C458, C558 oraz C658. Wszystkie modele charakteryzuje wysoka wydajność i efektywność pracy. Idealnie sprawdzają się w biurach, spełniając oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników. Są łatwe w obsłudze i oszczędne, dzięki czemu obieg dokumentów w organizacjach odbywa się w sposób płynny i bezpieczny.

W nowej serii Konica Minolta bizhub C658 wprowadzono szereg nowości. Urządzenia zostały wyposażone w większy panel dotykowy o przekątnej 10,1 cala, który umożliwia sprawne i intuicyjne poruszanie się po menu. Nowy interfejs można bez trudu dostosować do rutynowych zadań w każdej firmie. Urządzenia posiadają również wydajniejszy procesor, dzięki czemu są  wyjątkowo łatwe w obsłudze i funkcjonalne.

Proces skanowania dużej ilości materiałów jest szybszy i łatwiejszy niż kiedykolwiek. Istnieje możliwość zeskanowania nawet 240 obrazów na minutę, dzięki dużej pojemności i szybkości podajnika dokumentów. Urządzenia zostały wyposażone również w czujniki ultradźwiękowe, które zapobiegają pobraniu wielu arkuszy w tym samym czasie. Maszyny pozwalają drukować w firmie różnego rodzaju materiały, a dzięki wielofunkcyjnym finiszerom, produkować broszury i dokumenty składane w Z.

Podobnie jak w przypadku innych modeli Konica Minolta bizhub, urządzenia z nowej serii C658 są skonfigurowane do połączenia z urządzeniami mobilnymi. Można je parować z telefonem komórkowym, drukować dokumenty z urządzeń przenośnych, a także łączyć z urządzeniami za pomocą technologii NFC.

Nowy bizhub C458, C558 i C658 idealnie sprawdzają się w organizacjach, gdzie występuje obieg dużej ilości dokumentów, np. w kancelariach prawnych, czy instytucjach finansowych. Zwiększają bowiem wydajność wykonywanych zadań w firmie w zakresie kompleksowego zarządzania dokumentami.


Konica Minolta wprowadziła nową serię urządzeń wielkoformatowych KIP 800

Konica Minolta wprowadziła na rynek polski nową serię urządzeń szerokoformatowych KIP 800. Rozwiązania te uzupełniają portfolio firmy w zakresie drukarek kolorowych i monochromatycznych do druku produkcyjnego. Nowe modele zapewniają wydajne i ekonomiczne drukowanie wysokiej jakości kolorowych obrazów. Uzyskane wydruki są wodoodporne oraz zabezpieczone przed szkodliwym działaniem światła.

Kolorowe drukarki KIP 800 to wszechstronne urządzenia szerokoformatowe przeznaczone do druku dokumentów architektonicznych, inżynieryjnych i budowlanych oraz plakatów czy powiększeń fotografii bez ograniczeń w zakresie jakości i wydajności. Wszystkie wydruki i kopie wygenerowane przez KIP 800 Colour są utrwalone i w 100% wodoodporne, dlatego można stosować je zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz pomieszczeń.

Systemy pozwalają uzyskać żywe kolory, imponujące wydruki grafik, na których widoczne są subtelne odcienie i zabarwienia.

Nowa „wielka piątka” w skrócie

Urządzenia serii KIP 800 oferowane są w pięciu różnych wersjach, w zależności od indywidualnych potrzeb drukarni wielkoformatowych:

  • KIP 880 i KIP 890 zapewniają wysoką, wielofunkcyjną wydajność w zakresie kopiowania, skanowania i drukowania. Oba modele zostały wyposażone w profesjonalny skaner KIP 720 CIS lub KIP 2300 CCD i zaprojektowane z myślą o zapewnieniu najwyższej zgodności kolorów. Urządzenie KIP 880/890 posiada 4-rolkowy system wielofunkcyjny.
  • KIP 850 to 2-rolkowa drukarka sieciowa bez skanera, o niewielkich rozmiarach, która zapewnia szybki i tani wydruk wielkoformatowych dokumentów o wysokiej jakości zarówno w kolorze, jak i w czerni.
  • KIP 860 idealnie sprawdza się w drukarniach, które potrzebują wygodnego i przede wszystkim wydajnego, jednoelementowego urządzenia wielofunkcyjnego, które dodatkowo nie zajmie dużo miejsca. Posiada 2-rolkowy system wielofunkcyjny ze skanerem.
  • KIP 870 to 4-rolkowa drukarka sieciowa bez opcji skanera, z przeznaczeniem do obsługi projektów wymagających drukowania dużej ilości dokumentów.

Nowa seria urządzeń została zaprojektowana w taki sposób, aby nie zajmowała dużo miejsca, maszyny mieszczą się nawet w małych pomieszczeniach. Podobnie jak inne drukarki wielkoformatowe KIP, ta seria wykorzystuje kontroler KIP typu K, wysokiej klasy technologię, która zwiększa wydajność i ułatwia pracę. Oprogramowanie KIP System K jest w pełni intuicyjnym rozwiązaniem, wyposażonym w duży, wyraźny wyświetlacz o przekątnej 12,1 cala, który posiada szybki czas reakcji. Dodatkowo funkcja KIP Touch sprawia, że ustawianie wszystkich funkcji urządzenia jest zbliżone do obsługi współczesnego tableta, czyli proste i intuicyjne.

Urządzenia KIP 800 bardzo dobrze sprawdzają się w środowisku CAD, ponieważ zintegrowany certyfikowany sterownik HDI AutoCAD umożliwia wydruk bezpośrednio z aplikacji.

Doskonałe dopasowanie kolorów w wydrukach ciągłych

W serii KIP 800 zastosowano wygodny system suchego tonera CMYK z wydajnymi, o dużej pojemności wkładami do wykonywania wydruków ciągłych, który umożliwia uzyskanie wysokiej jakości obrazów, w pełni wodoodpornych. Użytkownik może wydrukować do 268 metrów kwadratowych na godzinę w kolorze lub w czerni, mając do dyspozycji funkcje automatycznej kalibracji oraz technologię szybkiego przełączania modeli 2- i 4-rolkowych. Wszystkie wydruki i kopie są odporne na światło, nie blakną, ani nie wykazują utraty barw wskutek długotrwałego wystawienia ich na silne działanie światła.

Połączone urządzenia z 12-calowym ekranem dotykowym

Nowe urządzenia mogą być również łączone z innymi za pomocą inteligentnego oprogramowania, połączenia z usługami chmury oraz wbudowanego 12-calowego ekranu dotykowego. Zapewnia on bardzo dobry kąt widzenia, dzięki czemu można kontrolować kolejkę zadań, status urządzenia i wyświetlać podgląd wydruku. Intuicyjna nawigacja za pomocą ekranu dotykowego, która automatyzuje czynności kopiowania, skanowania i drukowania, zwiększa wydajność pracy poprzez dostępność funkcji systemu za jednym dotknięciem wyświetlacza. Drukarki wielkoformatowe oferują liczne możliwości połączenia z usługami chmury, takimi jak Dropbox, Google Drive lub SharePoint. Dzięki temu użytkownik praktycznie nie musi odchodzić od drukarki, aby uruchomić polecenia.

Wszystkie modele KIP 800 wyposażono w tryb uśpienia i programatory czasowe, pozwalające ograniczyć zużycie energii. Producentem nowej serii urządzeń jest firma KIP, z którą Konica Minolta ma podpisaną globalną umowę partnerską.

Dodatkowe informacje dotyczące serii KIP 800 dostępne są na stronie:www.konicaminolta.pl/pl/rozwiazania-biznesowe/produkty/druk-produkcyjny/systemy-wielkoformatowe.html


Konica Minolta wprowadza usługę bizhub Legal

Firma wprowadza pierwsze rozwiązanie dedykowane firmom prawniczych i wspomagające ich codzienną działalność. Połączenie urządzenia wielofunkcyjnego, zarządzania dokumentami i usług informatycznych, zaspokaja wymagania sektora prawniczego w zakresie skuteczności, bezpieczeństwa i zgodności z normami prawnymi oraz branżowymi. …

2015_02_02_Konica_Minolta_wprowadza_usluge_bizhub_Legal


 Konica Minolta wprowadza nowe rozwiązania w druku bezprzewodowym

Wykorzystanie inteligentnych urządzeń mobilnych nabiera na znaczeniu. Ponad połowa użytkowników smartfonów i tabletów oczekuje, że do 2015 roku będzie miało możliwość drukowania ze swoich telefonów komórkowych… .

2015_01_30_Konica_Minolta_wprowadza_nowe_rozwiazania


OPS_schemat

Zielona koncepcja OPS

Stworzony przez firmę Konica Minolta pakiet usług optymalizujących koszty druku (Optimized Print Services – OPS) doskonale wpisuje się w strategię zrównoważonego rozwoju. Konica Minolta dba nie tylko o zwiększenie wydajności urządzeń drukujących i kopiujących, ale również o zmniejszenie ich negatywnego wpływu na środowisko. Zielony pakiet OPS składa się z trzech faz:

  • Konsulting: Ekspert Konica Minolta analizuje i ocenia sytuację.
  • Wdrożenie: Nasz konsultant przedstawia propozycję najkorzystniejszego rozwiązania. Kolejnym krokiem jest instalacja systemów, które są przyjazne dla środowiska.
  • Obsługa: Przedstawiciel Konica Minolta szkoli pracowników firmy w zakresie przyjaznej dla środowiska obsługi sprzętu.

Konica Minolta zawsze dąży do zrozumienia potrzeb swoich klientów. Dlatego w oferowanych przez nas technologiach i usługach tak ważna jest strategia zrównoważonego rozwoju i wydajności środowiska pracy.


 

 


 Nowości CANON

Canon imagePRESS C800 ze Złotym Medalem targów RemaDays 2015
Warszawa, 16 lutego 2015 r. – Firma Canon zdobyła Złoty Medal Targów Reklamy i Poligrafii RemaDays 2015 w zakresie innowacji – The Prize for Innovative Technologies – za najnowszy system do kolorowego druku produkcyjnego imagePRESS C800.Wysoką jakość i wszechstronność urządzenia firmy Canon doceniło grono specjalistów z branży poligraficznej i reklamowej. Nagrody targów RemaDays przyznawane są produktom bądź rozwiązaniom, które charakteryzują się wyjątkową innowacyjnością, ergonomią, oszczędnością w zakresie zużycia materiałów i energii, a także funkcjonalnością w codziennym użytkowaniu. Ważnym kryterium jest posiadanie odpowiednich atestów i certyfikatów oraz spełnienie wymagających norm w zakresie ochrony środowiska, w tym metod regeneracji, recyklingu oraz biodegradowalności. System Canon imagePRESS C800w najwyższym stopniu spełnia te kryteria. Jest to jedyne urządzenie, które otrzymało Złoty Medal w swojej kategorii, co dodatkowo podnosi jego prestiż.

 


 

 

 


Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani naszą ofertą, bądź macie jakiekolwiek pytania prosimy o kontakt.

15-113 Białystok,
ul. Gen. W.Andersa 38 lok 510

zobacz na mapie

80-844 Gdańsk 
ul. Heweliusza 11 lok.811

zobacz na mapie

19-300 Ełk,
ul. Suwalska 69A

zobacz na mapie

00-890 Warszawa
ul. Grzybowska 87

zobacz na mapie

 

10-417 Olsztyn
ul. Trylińskiego 2

zobacz na mapie

Infolinia 801 50 50 05

e-mail: mitel@mitel.pl

Jesteśmy do Państwa dyspozycji
pn-pt 7:30 – 15:30

POLITYKA PRYWATNOŚCI MITEL MICHAŁ SZORC

napisz do nas